-Cadılar-

Eduardo Galeano‘nu Ve Günler Yürümeye Başladı kitabından Kadınların Cadılıkla suçlandığı dönemlere ait.Kadınlar Gününe atfen seçtim.

1770 yılında çıkan bir İngiliz yasası hilekar kadınları mahkum etti.Bu hainler Majestelerinin tebaasındaki erkekleri cezbediyor ve parfümler,boyalar kozmetik banyolar,takma dişler,peruklar,yün dolgular,korseler,kasnaklar,yüzükler,küpeler ve yüksek topuklu ayakkabılar gibi büyü malzemeleri kullanarak onları evliliğe sürüklüyorlardı.Bu düzenbazlıkların failleri,diyordu yasa,geçerli yasalara göre büyücülükle yargılanacak ve evlilikleri geçersiz kılınarak iptal edilecektir.Geri teknoloji o listeye silikonlar,liposuction,botoks,estetik cerrahi ve diğer cerrahi ya da kimyasal hünerlerin eklenmesini engelledi.

ERTEKİN AKPINAR tarafından yayımlandı

1992 Atatürk Üniversitesi ''İngiliz Dili ve Edebiyatı'' bölümünden mezun oldum. Marmara Üniversitesi "İngilizce işletme'' yüksek lisans programını tamamladım. RE/MAX TÜRKİYE kurumsal markasıyla Ticari ve Konut Gayrimenkul ihtiyaçlarınızda tecrübesine güvenebileceğiniz, sizi tanıyan bir dostunuz var. Arayın ücretsiz expertiz ile tanışalım.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: