Hayvanlara Dikkat Edin

1986’da deli dana salgını Britanyalıları vurdu ve akıl hastalığına yakalandığından kuşkulanılan iki milyondan fazla sığır ölüm cezasıyla cezalandırıldı.

1997’de, Hong Kong’dan dünyaya yayılan kuş gribi paniğe neden oldu ve bir buçuk milyondan fazla kanatlı telef edildi.

2009’da, Meksika ve Birleşik Devletler’de domuz gribi patladı ve bütün gezegen salgına karşı maskeyle dolaşmak zorunda kaldı.

Milyonlarca domuz-tam sayısı bilinmiyor-öksürttükleri ya da hapşırttıkları gerekçesiyle kurban edildi.

İnsanların salgın hastalıklarının suçlusu kim? Hayvanlar.Bu kadar basit.

Buna karşılık, dünya tarımsal ticaret devleri, bir başka deyişle yiyecekleri çok tehlikeli kimyasal bombalara dönüştüren büyücü çırakları bütün şüphelerden muaflar.Eduardo Galeano-Ve Günler Yürümeye Başladı (kitabından)

-Cadılar-

Eduardo Galeano‘nu Ve Günler Yürümeye Başladı kitabından Kadınların Cadılıkla suçlandığı dönemlere ait.Kadınlar Gününe atfen seçtim.

1770 yılında çıkan bir İngiliz yasası hilekar kadınları mahkum etti.Bu hainler Majestelerinin tebaasındaki erkekleri cezbediyor ve parfümler,boyalar kozmetik banyolar,takma dişler,peruklar,yün dolgular,korseler,kasnaklar,yüzükler,küpeler ve yüksek topuklu ayakkabılar gibi büyü malzemeleri kullanarak onları evliliğe sürüklüyorlardı.Bu düzenbazlıkların failleri,diyordu yasa,geçerli yasalara göre büyücülükle yargılanacak ve evlilikleri geçersiz kılınarak iptal edilecektir.Geri teknoloji o listeye silikonlar,liposuction,botoks,estetik cerrahi ve diğer cerrahi ya da kimyasal hünerlerin eklenmesini engelledi.

Şimdi Gayrimenkul Zamanı

Gayrimenkul sektöründe sular yükselmeye başladı. 2016 yılında başlayan durgunluk ve belirsizlik ,konut faizlerinin % 0,79 ‘a gerilemesiyle, inşaat maliyetlerinin artması ve konut stoklarının azalmaya başlaması ile yükseliş trendine girmiş bulunmakta.Yükselişte ekonomik dinamiklerin dışında ülkemizde yakın zamanda meydana gelen depremler ve beklenen büyük İstanbul depremi etkili olmaktadır.Fiyat artışları İstanbul’da bölgesel, tercih edilen projeler, mahalleler ve yaşam akslarında meydana gelmektedir.Hayat boyu meydana getirdiğiniz birikimlerinizi, servetinizi verilecek yanlış ve duygusal kararlar ile riske etmeyin.Gayrimenkul alım ve satım tercihlerinizde mutlaka uzman bir gayrimenkul danışmanından destek alın.

Evinizi Satarken Yapılması Gerekenler #1

Artık eski evinizi satmaya karar verdiniz.Şimdi neler yapmamanız gerektiğini biliyor musunuz? Ev Satmak günümüz şartlarında rekabet gerektiren çok zorlu,zahmetli bir yolculuk bu süreçte asla işinin uzmanı bir danışmandan yardım almadan yola çıkmayın.Çünkü Gayrimenkul alım satımı ; mesleki bilgi,pazarlama,reklam,iletişim yeteneği,sabır,mücadele,yoğun hizmet ve zamana ihtiyaç duyar.Zaman harcamak ömür tüketmek gibidir.Vaktinizi sevdiklerinizle geçirirken uzman danışmanınız işini yapsın.